Palety Mix - Opis Kategorii

W dużym skrócie :
 

Palety Mix to zestawienie towarów zwróconych przez konsumentów, które trafiają do magazynu i są ponownie oferowane na sprzedaż. Są one klasyfikowane według kategorii, które opisują stan produktu:

 

 • Kategoria A: Produkty nowe, w pełni sprawne. Mogą posiadać uszkodzone opakowanie, ślady po etykiecie wysyłkowej lub pochodzić z końcówek magazynowych.
   
 • Kategoria B: Artykuły używane w różnym stopniu. Mogą posiadać oryginalne lub zastępcze
  opakowanie. Część z nich może być nowa, ale z brakującymi akcesoriami.

   
 • Kategoria C: Produkty uszkodzone, np. podczas transportu kurierskiego, lub które były używane i
  uległy awarii. Mogą być oferowane z oryginalnym opakowaniem, zastępczym lub nawet bez niego.
Palety MIX ze zwrotów Konsumenckich - sprzedaż hurtowa

Palety MIX ze zwrotów Konsumenckich - sprzedaż hurtowa


Warto zaznaczyć, że powyższe kategorie są orientacyjne. Istnieje wiele podkategorii związanych ze zwrotami, które wpływają na klasyfikację produktów. W każdym kraju europejskim trochę inaczej określa się kategorie.

Dzięki kategoriom, klienci mają możliwość wyboru towaru dostosowanego do ich potrzeb i oczekiwań. Palety oznaczone jako kategoria AB, zawierające produkty o wyższej jakości, będą miały wyższą cenę. 

Niektóre palety mogą posiadać szczegółowy opis zawartości, nazywany " Listą Pakowania"  
Ostateczny wybór palety zależy od indywidualnych preferencji kupującego oraz jego planów dotyczących dalszej odsprzedaży. 
Przy zakupie palet należy pamiętać ze spotkamy się towarami w różnym stanie i nie raz będzie potrzebna naprawa lub zakup brakujących
części czy akcesorii.